Kutlamalar gece de sürdü

İBB, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Yenikapı’da düzenlenen etkinliklerle kutladı.

İSTANBUL’DA BİNLER TOPLANDI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da 30 Ağustos coşkusunu, İstanbullularla birlikte yaşadı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Asla karamsar olmayacağız. Kendimize güvenmekten, gelecek güzel günlere inanmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Başka türlüsü, kendinize ihanet olur. Başka türlüsü, geçmişimize ihanet olur. Biz, Cumhuriyet’imizin bir asırlık ömründen ders çıkaran, ders alan ama aynı zamanda cesaretle önüne bakan bir milletiz. Hele hele bu şehrin, bu ülkenin gençleri tarih yazacaklar, tarih. En çok siz gençlere güveniyoruz” dedi.

İBB’nin düzenlediği konserde sanatçı Gülşen sahne aldı.

ANKARA’DA BÜYÜK TÖREN

Ankara Büyükşehir Belediyesi her yıl düzenlediği etkinliklere bu yıl da bir yenisini ekledi. ABB, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nda düzenlenen etkinlikler kutladı. Şarkıcı Yalın, kutlamalar kapsamında konser verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında konuşma yaptı. Yavaş, ““Türk milleti, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı tarih boyunca büyük dersler vermiştir. Şüphesiz ki bu derslerin en büyüğü Kurtuluş Mücadelemizdir. Milletimiz, kendisi için ‘teslimiyetten başka çareleri yok’ diyenlere karşı bir kez daha yüksek haysiyet ve hürriyet tutkusunu göstermiştir. Bastığımız toprağa vatan diyebiliyorsak, istiklal meşalemiz hala yanıyor ve bayrağımız gönderde dalgalanıyorsa unutulmamalıdır ki bu vatan uğruna çekilen çileler, şehit düşenler, gazi olanlar sayesindedir. İşte böyle asil bir mücadelenin kutlu sonu olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız bizlere Atalarımızdan armağandır. Kutlu olsun. Bizler de tarihimizden aldığımız sorumlulukla Ata’mızın ve şehitlerimizin bizlere emanetin başkenti Ankara’da bereket ve huzuru öncelemeye devam edeceğiz.” dedi.

CHP LİDERİ AYDIN’DA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da 30 Ağustos Zafer Bayramı için düzenlenen fener alayı yürüyüşüne katıldı.

İZMİRLİLER “ADAMLAR” KONSERİ İLE COŞTU

İzmir’de sabah saatlerinde başlayan ve gün boyunca devam eden 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, “Adamlar” konseri ile sona erdi.

İzmir’de sabah saatlerinde çelenk sunma töreni ile başlayıp resmi törenlerle gün boyunca devam eden 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kültürpark Çim Alan’da düzenlediği “Adamlar” rock grubunun konseriyle sona erdi. İzmirliler, grubun sevilen şarkılarına hep bir ağızdan eşlik ederek keyifli bir akşam yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x