Gözaltına Alınan Firari Şüphelinin Dilan ve Engin Polat Çiftinin Avukatı Olduğu Ortaya Çıktı

Günlerdir gündemde yer alan Dilan ve Engin Polat çifti dün akşam yapılan operasyon ile gözaltına alındı. Çiftin davasıyla ilgili bir kişinin daha gözaltına alındığı açıklanmıştı. Hürriyet’in haberine göre, bu kişinin Polat ailesinin avukatı Haydar Enes Çetinkaya olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/di…

Tüm Türkiye’nin günlerdir hatta haftalardır konuştuğu Dilan Polat ve eşi Engin Polat ikili dün gece saatlerinde polis ekipleri tarafından Çekmeköy’deki villalarına düzenlenen baskın sonucu gözaltına alındı.

Bir paylaşım sonrası emniyet güçlerini harekete geçiren Polat çifti hakkında suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanununa muhalefet suçlarıyla yakalama kararı çıkartıldı.

Dilan Polat’ın ablası Sıla Doğu, Engin Polat’ın kardeşi Kürşat Polat, anneannesi Zehra Yılmaz gibi isimlerin de dahil olduğu 17 şüpheli sorgulanmak için emniyete götürüldü.

Emniyette ifadesini veren ve Engin Polat’ın üzerine 4 şirket kurduğu ortaya çıkan anneanne Yılmaz, sorgunun ardından savcılık kararıyla serbest bırakıldı.

Bir firari daha yakalandı. 13 kişi hakkında yakalama kararı bulunuyor ve bu kişilerden biri daha emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Hürriyet’in haberine göre; bu kişinin, Polat çiftinin hukuki temsilcisi olan Avukat Haydar Enes Çetinkaya olduğu bilgisi ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x