Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın yarın Sırbistan karşısında galip gelerek, tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılım hakkı kazanacağına inandığını söyledi. Kılıç, takımın Sırbistan maçına odaklandığını ve galibiyetle tarihe geçmeyi hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Kılıç, kadın milli hentbolcuların Avrupa kulüplerine olan ilgisinin arttığını ve bu durumun ülkemizi başarıyla temsil ettiklerinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.