Özlediğimiz Lara Dönüyor: İlk Üç Tomb Raider Oyunun Remastered Versiyonları Duyuruldu

Müjdemizi isteriz sevgili oyuncular zira özlediğimiz Lara Croft geri dönüyor! Oyun dünyasının en ünlü oyun karakterlerinden olan Lara Croft’un 1996’da başlayan macerasının tekrar elden geçirilmiş halleri ufukta göründü. Tomb Raider’ın ilk üç oyunu için remastered sürümleri duyuruldu.

Bu düşük poligonlu ancak güzel kadınla tanıştığımızda takvimler 1996 yılını gösteriyordu.

O dönem için müthiş görünen grafikleriyle, oyun dünyasının bu zamana kadar eşine rastlamadığı dişli kadın karakteriyle ve elbette ki hem aksiyonu hem de konusuyla daha ilk andan itibaren o dönem oyuncuların akıllarını almayı başarmış olan Tomb Raider serisi bugün ise oyun dünyasının en büyük markalarından bir tanesi.

Ancak maalesef 2018 yılından bu yana bu güçlü kadından pek de haber alamadık.

2013 yılında seriyi sıfırlayarak en başa döndüren Tomb Raider oyununun ardından çıkış yapan Rise of the Tomb Raider ve 2018’de karşımıza çıkan Shadow of the Tomb Raider oyunlarının ardından seri uzun bir sessizliğe gömüldü. 25. yılını geride bırakan seriden gelen son açıklamalar henüz adı açıklanmayan bir Tomb Raider oyununun yolda olduğu ve Unreal Engine 5 ile geliştirildiği yönünde ancak elimizde bunlar haricinde pek de kayda değer bilgiler yok.

Serinin hayranları olarak yeni bir oyun duyurusunun hasretiyle yanıp tutuşurken hiç beklemediğimiz bir müjde aldık. Tomb Raider serisinin ilk üç oyunu remastered sürümleriyle yolda!

Tomb Raider, Tomb Raider 2 ve Tomb Raider 3 oyunlarının yeniden elden geçirilmiş hallerini içerecek olan paket Aspyr ve Crystal Dynamics tarafından geliştiriliyor. Geçtiğimiz gün düzenlenen Nintendo Direct etkinliğinde duyurusu yapılan paket şimdiden ön siparişe açılmış durumda.

Tomb Raider I-III Remastered’ın çıkış tarihi ve fiyatı gibi detaylar da duyuruldu.

İlk üç oyunu içerecek olan paket 14 Şubat 2024 tarihinde çıkış yapacak. Serinin deli hayranlarının fark edeceği üzere bu tarih Sevgililer Günü için değil, Lara’nın doğum günü olması sebebiyle seçilmiş. Üç oyun içeren paket Steam’de 280 TL’lik fiyat etiketiyle ön siparişe açılmış durumda. Bu fiyat oyunun çıkacağı 14 Şubat 2024’e kadar yüzde 10 indirimle 252 TL olacak. Oyunlar Nintendo Switch’in yanı sıra PC, PlayStation ve Xbox platformlarına da gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x