TOKİ mağdurları, AK Parti önünde Kurum’u protesto etti

TOKİ’nin İstanbul Tuzla’da yaptığı konutların aylık taksit ve konut bedellerini yükseltmesi nedeniyle mağdur olan hak sahipleri AK Parti önünde eylem yaptı.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı, “Mağdurlar burada, Murat Kurum nerede” sloganları attı.

ANKA’nın aktardığına göre mağdurların sözcüsü Fırat Balta basın açıklamasında şunları söyledi: “2026 yılında bizlere evlerimizi teslim edeceklerini söylüyorlar. 2019 yılında bildiğiniz gibi asgari ücret 2 bin 300 lira gibi bir rakamdı. Şu anda 17 bin 2 TL. Bizler o zamanın şartlarında bizler 890 TL’ye sadece bir taksiti verebiliyorduk ve üzerine iki misli olarak bizim cebimizde para kalıyordu. Ama şu anda baktığımız zaman bizlerden 14 bin TL’yle 21 bin TL arasında bir rakam istiyorlar. Bize yüzde elli indirimi vermediler. Bize sabit taksiti vermediler. Bize, ‘memur maaş artışıyla sizler bu evi faizli bir şekilde altı ayda bir faizli bir şekilde alacaksınız’ dendi. Bu Allah’tan reva mıdır?”

‘DEPREMZEDE DEĞİL TOKİ ZEDEYİZ’

Musa Özdemir ise ‘TOKİ zede’ olduklarını belirterek şunları söyledi: “Eğer bir insana güvenmeniz gerekiyorsa önce geçmişte verdiği sözleri yerine getirmiş mi ona bakarsınız. Şimdi geçmişte verdiği sözü daha yerine getirmemiş. Önce bizim 5 bin 750 dairemizi teslim etmemiş ve artan maliyet fiyatlarını da bize bizim sırtımıza yüklemiş bir insan yeni sözler veriyor. Ben buradan sesleniyorum. Diyorum ki kardeşim önce gel bize verdiğin sözleri sabit taksiti işte yüzde bir KDV ve o günkü fiyatlarla bize önce o haklarımızı ver sonra yeni sözler ver. Bizi seçim aracı olarak kullanmayın. Bıktık artık bundan. Biz imza attık, sözleşme yaptık. Ne oldu? Ne değişti de günümüzde 2024’e gelince bunları bizden geri aldınız. Biz hani gerçekten depremzede değiliz ama TOKİ zedeyiz. Bugün AK Parti ilçe binasının önündeyiz. Çünkü bize o sözü onlar verdiler. Biz oylarımızla birlikte haklarımızı da onlara helal etmeyeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x